Toyota поділилася подробицями про відроджену Celica

by admin
29 views

Відроджена Toyota Celica стане частиною нової ери електричних спортивних автомобілів бренду. Перетворити популярну модель на електромобіль дозволить нова модульна платформа, яка забезпечує «небачений раніше в індустрії» рівень гнучкості. Першим її отримає седан Lexus, представлений на нещодавньому автосалоні в Токіо концептом LF-ZC. Його серійна версія очікується у 2026 році.

Нова архітектура — це три секції: передня, центральна та задня. Кожен компонент, який входить в апаратне забезпечення автомобіля, особливо електронні осі та система HVAC, максимально зменшений у розмірах. Передній та задній модулі — дзеркальне відображення один одного. Фактично це одна відлита під тиском алюмінієва деталь, яка замінює 86 сталевих компонентів. У цих модулях розміщені електронні осі та підвіска, які можна зменшувати або збільшувати в залежності від розміру автомобіля. У центральному модулі знаходиться вбудований акумуляторний блок — нова призматична батарея. Як заявляється, вона може забезпечити удвічі більший запас ходу, ніж нинішній акумуляторний блок Toyota bZ4X. При цьому вона значно менша та на 20% дешевша.

Новий блок доступний у двох розмірах. Зокрема, у нижчих моделях використовуватимуть блок шириною всього 100 мм. Три модулі скріплюються між собою болтами та кріпляться до аварійних конструкцій таким чином, щоб мінімізувати витрати на ремонт.

Розміри модулів підбираються в залежності від моделі автомобіля. Саме невелика висота акумулятора означає, що електричні спортивні автомобілі можуть копіювати пропорції бензинових моделей. Для таких автомобілів, як низький седан Lexus та спорткар Toyota GR, висота акумулятора має ключове значення.

Розроблена Toyota технологія дозволяє максимально зменшити розміри кожного компонента, мінімізувати кількість електронних осей та систем вентиляції, опалення та кондиціювання. Таким чином, на одній архітектурі можна будувати автомобілі різних типів.

Апаратне забезпечення платформи інтегрується із операційною системою Toyota Arene. У випадку високопродуктивних автомобілів Arene дозволить власникам завантажувати різні пакети продуктивності.

Читайте также: